2 item(s)

$79.00

Navigācija

Dienas centrs ULBROKA

 

Adrese: Institūta iela 1, Ulbroka

Vadītāja Anda VIŠĶERE
E-pasts: aviskere@tvnet.lv
Tālr. 28373398

Darba laiks:  otrdien, trešdien, ceturtdien, piektdien no plkst.12:00 - 20:00, sestdien no plkst.9:00 - 17:00, svētdien, pirmdien - slēgts.

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) akreditēja dienas centru “Ulbroka” kā koordinējošo un uzņēmējorganizāciju uz termiņu līdz 2020.gadam ar akreditācijas numuru 2015-1-LV02-LA110-000878 un varēs veiksmīgi piedalīties Erasmus+ programmas EBD projektos.

Nūjošanas nodarbības - otrdienās un ceturtdienās no plkst.12:00-14:00. Nūjas nodrošina dienas centrs.

GALERIJAS

PASĀKUMU ARHĪVS

Atklātas Ulbrokas dienas centra jaunās telpas

2017. gada 21. aprīlī Stopiņu novada pašvaldība svinīgi atklāja dienas centra "Ulbroka" jaunās telpas Institūta ielā 1, Ulbrokā.

Tagad dienas centra rīcībā ir uz pusi plašākas telpas, kvalitatīvai iedzīvotāju brīvā laika pavadīšanai. 

Ar dienas centra atvēršanu jaunās telpās, vadītāju sveikt bija sanākuši tuvāki un tālāki kaimiņi, vēlēja turpināt uzsāktos darbus un saglabāt tik pierasti mājīgo noskaņu.

Jauno telpu pārveide Ulbrokas dienas centra vajadzībām notika no 2017. gada februāra līdz aprīļa vidum. Darbu ietvaros tika mainīti logi, veikti iekšējie remontdarbi un telpu pielāgošana dienas centra darbībai. Darbus veica SIA “CORVID Būve”, kopējā līguma summa bez PVN ir EUR 21 792,80.

Fotogalerija: http://stopini.lv/lv/galerijas/atklatas-ulbrokas-dienas-jaunas-telpas-372 

Informāciju sagatavoja
I.Skrastiņa
Stopiņu novada dome

(25.04.2017.)

 

2017. gada 21. aprīlī plkst. 14:00 notiks svinīga Ulbrokas dienas centra jaunās mājvietas atklāšana.

2016. gada nogalē, uzsākot Stopiņu kultūras centra būvniecību, Ulbrokas dienas centram nācās pamest telpas un lūkoties pēc jaunas mājvietas. Jaunās telpas dienas centra iekārtošanai tika izvēlētas turpat netālu - vienā ēkā ar Pašvaldības policiju. Telpas ir izremontētas, šobrīd notiek aktīvs iekārtošanās darbs un gatavošanās apmeklētāju uzņemšanai.

Gaidīsim visus ciemos!

Anda Višķere, Ulbrokas dienas centra vadītāja

(11.04.2017.)

 

Projekts - KATRAM SAVU TAUTASTĒRPU ARĪ STOPIŅOS!, īstenojies

un uzsācis savu ceļu, lai godam sagaidītu Latvijas simtgadi – pašu rokām gatavotā tautastērpā!

Jau no rudens dienas centrā Ulbroka uzsākts Stopiņu novada domes finansēts projekts “Katram savu tautastērpu arī Stopiņos!”, kā ietvaros tika šūti latviešu tautastērpa linu krekli. Projektā iesaistījās 15 dalībnieces, kuru sapnis bija sākt sava tautastērpa darināšanu, komplektēšanu, piegriešanu un rotāšanu, lai savā ģimenē aktualizētu latviešu tautas kultūrvēsturiskā mantojuma tradīciju turpināšanu un ieviešanu. 

Šī projekta ietvaros, mūsuprāt sākām ar vieglāko - linu kreklu šūšanu. Uzsākot projektu tika pētīta literatūra, kurā apkopoti materiāli par latviešu tautastērpiem, rakstiem, linu kreklu atšķirībām dažādos Latvijas novados. Projekta dalībnieces izdarīja katra savu izvēli - šūt autentisku sava dzimtā novada linu kreklu, vai šūt sev Pierīgas kreklu tā parādot, ka tagad dzīvojam Stopiņu novadā. Katra dalībniece veidoja sava krekla piegrieztni, izgrieza, iešuva ar rokām mazos un lielos ķīļus, tad ar šujmašīnu tika sašūtas kreklu taisnās vīles. Kā agrākos laikos, arī šos kreklus tā īpašnieces izrotāja ar izšuvumiem un caurajām vīlēm. Pierīgas krekliem dažādos rakstos izšūtas ir apkaklītes un aproces. Apkaklītes un aproces ir jāiešuj ar rokām, vispirms sakrokojot kreklu. Nobeigumā krekliem tika gatavotas podziņas. Lai gan likās, ka šis ir samērā viegli paveicams darbiņš, kopā sanācām uz 10 nodarbībām un tikai tā - lēnām un pamatīgi iedziļinoties aprakstītajos materiālos, ar mīlestību un gaišām domām, katra no dalībniecēm gatavoja savu balto linu kreklu.

Sākums ir, tagad tikai jādomā par galvas rotām, brunčiem, jostām, zeķēm… kopā esot kārtējo reizi sapratām, ka galvenais ir uzsākt, vienai otru iedrošināt, dalīties ar idejām un tad noteikti var paveikt to, kas likās teju neiespējami. Nu tā mums liekas, ka arī tajos senajos laikos, kad šāda veida krekli tika šūti, lai valkātu ikdienā, cita citai mācīja un ierādīja, kā šāds darbiņš paveicams.

Projekta dalībnieces ir ļoti gandarītas par projekta ideju, tā īstenošanas gaitu, par redzamajiem, sasniegtajiem rezultātiem un katra ir pārliecināta, ka ar šo projektu ir uzsākts savs ceļš pie pilni nokomplektēta tautastērpa. Lai mums izdodas īstenot daudz gaišas domas un piepildīt sapņus Jaunajā - 2017.gadā! 

Dienas centra Ulbroka vadītāja Anda Višķere

(04.01.2017.)

 

 

 

Atpakaļ