2 item(s)

$79.00

Navigācija

Dienas centrs LĪČI

 

Dienas centra vadītāja: Zanda Pelše

Adrese: Dienas centrs "Līči", Līči, Stopiņu novads, LV-2118
Tālr.: 25125231
E-pasts: dc.lici@stopini.lv

Dienas centra Facebook lapa: https://www.facebook.com/dc.lici/

Darba laiks:
Pirmdien, otrdien, ceturtdien plkst. 14:30-21:00
Sestdien plkst. 12:00-20:30

Dienas centrs "Līči" atvērts 2013.gada 28.decembrī. 

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) akreditēja dienas centru “Līči” uz termiņu līdz 2020.gadam un dienas centrs ir tiesīgs uzņemt 1 brīvprātīgo jaunieti EBD projetku ietvaros.

GALERIJAS

Filmiņa par Līču dienas centru - kas mēs esam, ko darām...

PASĀKUMU ARHĪVS

Dienas centrā apmeklētājiem ikdienā ir iespēja ne tikai piedalīties Dienas centra organizētajās aktivitātēs, bet arī pavadīt laiku, lasot jaunāko Neatkarīgās avīzes laikrakstu, dažādus žurnālus, spēlējot novusu, galda tenisu, dažādas galda spēles.

Dienas centrā no 2015. gada novembra līdz 2016.gada augusta beigām jauniešu mobilitātes programmas Erasmus+ ietvaros strādāja brīvprātīgais jaunietis no Portugāles Gonsalo, kura uzdevumos ietilpa atbalsta sniegšana dienas centra radošajās aktivitātēs un dalība ikdienas darbā ar vietējiem bērniem un jauniešiem.

Ceturtdienās 16:00-18:00 un sestdienās 12:00-14:00 interesenti laipni aicināti uz nūjošanas nodarbībām! Startējam no dienas centra Līči! (Dienas centrā kopīgajai nūjošanai pieejami desmit nūju pāri.)


Līču dienas centrā aprīlī

1. aprīlī plkst. 16:00 “Gardēžu klubiņš”. Tēma “Dārzeņi un augļi manā ēdienkartē”. Degustēsim Jūsu gatavotos ēdienus, runāsim par dārzeņu nozīmi ēdienkartē, gatavosim kaut ko ļoti īpašu, izmantojot dārzeņus un augļus.

15. aprīlī plkst. 12:00 Lieldienu sagaidīšanas pasākums dienas centrā.

20. aprīlī plkst. 17:00 viesos būs Dārzkopības entuziastu kluba valdes priekšsēdētāja Sarma Žarčinska un fotomākslinieks Marģers Martinsons. Lekcija “Vērtīgākie istabas ārstniecības augi. Tomātu audzēšana. Viss par ķirbjiem” un fotoizstāde “Ķirbis kupenā”.

22. aprīlī Lielā talka.

29. aprīlī plkst. 17:00 Galda spēļu pēcpusdiena. Dalīsimies komandās, spēlēsim gan zināmas galda spēles, gan kaut ko jaunu, kas pieejams dienas centrā.

Pirmdienās, plkst. 18:00 Radošās nodarbības bērniem.

Otrdienās, plkst. 17:00 radošās nodarbības pieaugušajiem. No 7. marta līdz 25. aprīlim norisināsies tapošanas nodarbības “Pavasara vēsmas tapotās šallēs un lakatos”. Nodarbības vada Aleksandra Dobrjanska.

Pirmdienās, ceturtdienās, plkst. 13:00 - Vingrošana senioriem. Nodarbības vada Brigita Krieva.

Sestdienās, plkst. 12:00-14:00 nūjošanas nodarbības. Sākums un iesildīšanās pie dienas centra.

 

Pavasara vēsmas dienas centrā Līči

Līču dienas centrā pavasara mēnesis aizritējis ļoti interesanti un darbīgi. Gan ikdienā, gan nodarbībās, gan pasākumos bija iespēja izpausties dažāda vecuma dienas centra apmeklētājiem.
Bērni aktīvi darbojās radošajās nodarbībās, veidojot apsveikuma kartiņas, pavasara ziedus no papīra, pavasarīgu noformējumu dienas centra telpām. Patiešām lieliska bija galda spēļu pēcpusdiena, kurā visi dalībnieki bija aizrāvušies ar dažādām spēlēm. Tika izmēģinātas arī jaunās dienas centrā pieejamās spēles – “Katanas ieceļotāji”, “Sabotieri”, “Monopols”. 29. aprīlī norisināsies nākamā galda spēļu pēcpusdiena, kurā laipni aicināti piedalīties arī citi.


No marta ir sākušās vingrošanas nodarbības senioriem, kas norisinās katru pirmdienu un ceturtdienu. Savukārt nūjošanas nodarbības turpinās katru sestdienu.
Sadarbībā ar Stopiņu novada politiski represēto biedrību dienas centrā bija iespēja noskatīties 2016. gada V. Kairiša filmu “Melānijas hronika”.

 

Bet pavasara vēsmas tapotās šallēs un lakatos top radošajās nodarbībās, kas norisinās katru otrdienu. Vēl līdz 25. aprīlim ir iespēja pievienoties šajās radošajās nodarbībās, lai iemācītos šādu rokdarbu veidu vai apgūtu jaunas tapošanas tehnikas.

Uz tikšanos dienas centrā Līči!

Zanda Pelše, dienas centra Līči vadītāja

(28.03.2017.)

 

Līču dienas centrā martā

11. martā plkst. 16:00 Galda spēļu pēcpusdiena. 

18. martā plkst. 16:00 Multfilmu pēcpusdiena bērniem.

25. martā plkst. 15:00 sadarbībā ar Stopiņu novada politiski represēto biedrību, V.Kairiša filmas “Melānijas hronika” skatīšanās.

1.aprīlī plkst. 17:00 “Gardēžu klubiņš”. Tēma “Dārzeņi un augļi manā ēdienkartē”. 

Pirmdienās, plkst. 18:00 radošās nodarbības bērniem.

Otrdienās, plkst. 17:00 radošās nodarbības pieaugušajiem. No 7. marta līdz 25. aprīlim norisināsies tapošanas nodarbības “Pavasara vēsmas tapotās šallēs un lakatos”.

Sestdienās, plkst. 12:00-14:00 nūjošanas nodarbības. Sākums un iesildīšanās pie dienas centra.

Dienas centra Līči gardēži ziemā

Gandrīz katru mēnesi dienas centrā Līči tiekas vietējie iedzīvotāji īpašā pasākumā – Gardēžu klubiņš.

Šis īpašais pasākums ir īpašs ar to, ka dažāda vecuma grupu pārstāvjiem ir iespēja tikties, lai runātu “par un ap ēdienu”. Parasti katrs mājās pagatavo kaut ko saistībā ar tikšanās tematu. Kad sapulcējamies dienas centrā, tiek prezentēts un degustēts tas, ko katrs ir sagatavojis. Notiek dalīšanās pieredzē, tiek apspriestas gatavošanas, garšas nianses. Vēlāk visi kopā gatavo kādu ēdienu kopā.

Šoreiz tās bija plānās pankūkas. Jā, ticiet vai nē, bet uzzinājām viens no otra dažādus pankūku mīklas gatavošanas “knifiņus”, dažus pat tādus, kas nekad iepriekš nebija pat dzirdēti… Sākot no sviesta piciņas pievienošanas mīklai, beidzot ar irdena, svaiga, tikko sniguša sniega pievienošanu mīklai.

Kad kopā pastrādāts, tad vienmēr degustējam pagatavoto, apspriežam dažādus interesantus faktus par noteiktiem ēdieniem, ēšanas tradīcijām, kā arī… izklaides daļā gan spēlējam atjautības spēles, gan stāstām anekdotes, gan izmēģinām dažādas spēles un citas izklaides, ko noteikti var izmantot arī mājās, viesībās, pie galda… Un viss noteikti ir “par un ap ēdienu”.

Gardēžu klubiņa dalībnieki aicina pievienoties mūsu jaukajos pasākumos! Nākamais norisināsies 1. aprīlī, kad dalīsimies pieredzē dārzeņu un augļu pagatavošanas receptēs, kā arī dienas centrā gatavosim kaut ko ļoti, ļoti īpašu.

Zanda Pelše, dienas centra Līči vadītāja
(28.02.2017.)

 

Sveču mēnesis dienas centrā Līči

Latviešu dzīvesziņā Sveču diena iezīmē ziemas vidu, to var datēt ar 2.februāri. Šajā dienā latvieši parasti lēja sveces no aitu taukiem vai vaska, jo ticēja, ka tieši sveču dienā lietās sveces degs visgaišāk un lietosies vistaupīgāk. 

Senajos laikos latviešiem nekādu apgaismošanas ierīču nebija. Daudzi darbi, kā lopu kopšana ziemā, noritēja tumsā. Rijas apgaismoja krāsns bedres, bet šķūņos rīkoja īpašus ceplīšus uz akmens mūra pamata. Šeit kūra nelielu uguni un dedzināja smalku sveķu malciņu. Apstākļi uzlabojās, kad radās ideja par sveču liešanu. Istabās skalu gaismu nomainīja sveces. Sveču gaismā garie ziemas vakari kļuva gaišāki. Svecēm izgatavoja lukturus, svečturus. Sveces bija kā materiālās labklājības un turības pazīme. Svētkiem sveces lēja resnākas, lai tās ilgāk degtu. Arī lukturi, kuros tās nostiprināja, bija greznāki par ikdienā lietotajiem. Tie bija tā sauktie goda lukturi — kroņlukturi.

Tā kā latvieši jau no seniem laikiem februāri ir dēvējuši par sveču mēnesi, dienas centrā Līči februāris arī bija sveču mēnesis, jo norisinājās sveču liešanas darbnīcas. Arī mēs lējām sveces, vērojām laikapstākļus un apspriedām, kas paredzams, ņemot vērā to, kāds laiks ir ārā. Pārrunājām, kādas tradīcijas mūsu senči ir ievērojuši šajā dienā, kad “ziema pirmo reizi tiekas ar pavasari”.

Uguns ir viens no pasaules pirmelementiem. Uguns spēj gan nomierināt, gan attīrīt, gan sadedzināt, gan iznīcināt. Tā kā svece ir ne tikai siltuma un gaismas simbols, bet arī kaut kas maģisks, katrs sveču lējējs tajā ielēja daļiņu savu labo domu un vēlējumus. Lai viss labais piepildās!

Fotogalerija: http://stopini.lv/lv/kultura/dienas-centri/dienas-centrs-lici/galerijas/svecu-menesis

Zanda Pelše, dienas centra Līči vadītāja
(28.02.2017.)

 

Līču dienas centrā februārī

4. februārī plkst. 16:00 Sveču diena ticējumos un sveču liešanā.

11. februārī plkst. 16:00 Sirsniņu svecīšu darināšanas darbnīca.

25. februārī plkst. 17:00 “Gardēžu klubiņa” tikšanās. Tēma – pankūkas.

18. februārī plkst. 18:00 Multfilmu pēcpusdiena bērniem.

Pirmdienās, plkst. 18:00 Radošās nodarbības bērniem.

Otrdienās, plkst. 17:00 Radošās nodarbības pieaugušajiem.

Sestdienās, plkst. 12:00-14:00 Nūjošanas nodarbības. Sākums un iesildīšanās pie dienas centra.

 

Dienas centrs Līči janvārī

14. janvārī plkst. 15:00 ziepju gatavošanas darbnīca.

21. janvārī plkst. 17:00 “Gardēžu klubiņa” tikšanās. Tēma “Veselīgi ēdieni ziemā”.

28. janvārī plkst. 15:00 galda tenisa spēles un novusa turnīrs. Pieteikšanās līdz 26.01.

Pirmdienās, plkst. 18:00 radošās nodarbības bērniem.

Otrdienās, plkst. 17:00    radošās nodarbības pieaugušajiem.

Sestdienās, plkst. 12:00-14:00 nūjošanas nodarbības. Sākums un iesildīšanās pie dienas centra.

 

 

Atpakaļ