2 item(s)

$79.00

Aktivitātes

 

Seko līdzi Stopiņu novada Jauniešu domes aktivitātēm, skaties bildes: https://www.facebook.com/JauniesiStopini/  

**************

Jaunieši ziņo

Marts, 2017

Lai gan tautā jau izsenis klīst baumas, ka martā jauniešiem galvā tikai pavasara dullums, Stopiņu novada jauniešu dome spītēja saulei un šomēnes mērķtiecīgi trenēja pat visietiepīgākās smadzeņu krociņas, proti, mācījās, mācījās un vēlreiz mācījās.

Atzīmējot Pasaules ūdens dienu, 22. martā dome viesojās pie Sauriešu dienas centra jauniešiem. Pēc novusa galda un vietējā bērnu laukumiņa iesildīšanas, bija iespēja vērot, iespējams, vienu no šībrīža aktuālākajām filmām par klimata pārmaiņām – dokumentālo filmu “Before The Flood” (“Pirms plūdiem”). Noslēgumā ikviens tika aicināts piedalīties diskusijā par ikdienā šķietami nesvarīgajiem un dažbrīd neērtajiem vides jautājumiem, kas plastmasas maisiņu, mašīnas izpūtēju un nebaudāmu tomātu veidā arvien biežāk par sevi atgādina ne tikai ASV un Indijā, bet arī tepat – mūsu zaļajā Latvijā.

Jaunatnes lietu speciāliste Gita Getaute-Šveicare marta sākumā viesojās Liepājā, kur notika Latvijas jaunatnes padomes organizētā Strukturētā dialoga V cikla noslēguma konference "Gatavi dzīvei, gatavi sabiedrībai". Tā bija laba iespēja gan iepazīties ar cikla laikā iegūtajiem rezultātiem gan, jo īpaši svarīgi, piedalīties sarunā par izstrādāto rekomendāciju realizēšanu un ieviešanu praksē.

Savukārt jauniešu domes aktīvisti Rasa un Aleksejs piedalījās apmācībās, kur uz savas ādas iemēģināja jaunu neformālās izglītības rīku “8KEYCOM” jeb caur radošām un jautrām spēlēm mācījās apgūt tās prasmes, kuras no jauniešiem sagaida topošie darba devēji. Aleksejs atklāj, ka ne pirmo riezi piedalās jauniešu studijas "BaMbuss" veidotajos pasākumos: “Man ļoti patika, svarīgi ir tas, ka izveidotās spēles ir ne tikai ļoti izglītojošas, bet arī interesantas”. Rasa par piedalīšanos apmācībās savā īpašumā ieguva arī pilnu spēļu komplektu un atzīst, ka nevar vien sagaidīt, kad ar spēlēm varēs iepazīstināt pārējos.

Stopiņu novada jaunieši atgādina, ka gada sākumā kopīgi veidotā foto izstāde “Mīlu Stopiņus” aprīlī būs apskatāma Cekules dienas centrā, bet pēc tam maijā aizceļos pie Upesleju iedzīvotājiem. 

Stopiņu novada Jauniešu domes aktīviste Rasa Feldmane

(10.04.2017.)

 

Stopiņu novada Jauniešu dome izsludina zaļo ideju konkursu - STOPIŅI PLAUKST

Jaunieši tiek aicināti sapost Stopiņu novadu  – paveikt darbus savas apkārtējās vides (skolas teritorijas, novada, ciema) izdaiļošanā un labiekārtošanā. Oriģinālāko un vērienīgāko vides darbu autori galvenajā balvā saņems minētā projekta realizēšanas atbalstu, t.i., SIA “Getliņi Eko” nodrošinās idejas īstenotāju ar nepieciešamajiem resursiem idejas realizācijai.

Ideju konkursā jaunieši, bērni un citi Novada iedzīvotāji tiek aicināti savā tuvākajā apkaimē atklāt vietu vai objektu, ko būtu nepieciešams labiekārtot, atjaunot vai izdaiļot. Pēc izvēlētā objekta vai vietas apsekošanas idejas autora uzdevums ir izstrādāt praktisku un radošu piedāvājumu tā uzlabošanai un līdz 2017. gada 17.aprīlim savu ideju iesūtīt konkursa organizatoriem.

Lai pieteiktu savu ideju - izlasi KONKURSA NOLIKUMU un aizpildi PIETEIKUMU KONKURSAM.

Dalības pieteikšana konkursam: No 2017. gada 20. marta līdz 2017. gada 17. aprīlim nosūtot idejas pieteikumu uz e-pastu: anda.zandberga@getlini.lv  vai guntis.kampe@getlini.lv ar norādi “STOPIŅI PLAUKST!”

Labāko ideju autoriem būs iespēja īstenot ideju ar SIA “Getliņi Eko” atbalstu.

Konkursa rīkotāji: SIA „Getliņi EKO”, Stopiņu novada dome un Stopiņu Novada Jauniešu Dome

(21.03.2017.)

**************

Sporta diena Upeslejās

25. februārī Upesleju dienas centrā norisinājās Stopiņu novada jauniešu domes organizētās sporta spēles, kurās  azartiski sacentās visizturīgākie Upesleju bērni un jaunieši.
Ziemīgos brīvdabas pārbaudījumos “Meža stafete”, “Bunduļu bumbas ” un “Šķēršļu josla” tika vērtēts dalībnieku ātrums, precizitāte un, protams, izturība pret salu.  Kopvērtējumā par izveicīgāko tika atzīts Elvis Rolavs, godalgoto otro vietu dalīja Ritvars Bērziņš un Nikola Kovaļova, savukārt trešo vietu izcīnīja Kristians Petrovs.

Šogad Stopiņu novada Jauniešu dome katru mēnesi iecerējusi iepriecināt vietējos iedzīvotājus ar kādu aktuālu pasākumu. Pavisam nesen, 14. februārī, Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolā tika atklāta foto izstāde “Mīlu Stopiņus”, kas aprīlī kļūs par ceļojošo izstādi un ik mēnesi būs apskatāma kādā no novada dienas centriem, savukārt virtuālā veidā būs pieejama arī Jauniešu domes Facebook lapā. 

Tiekamies 22. martā, dienas centrā “Saurieši”, lai ar dažādām aktivitātēm kopīgi atzīmētu Pasaules ūdens dienu.

Rasa Feldmane, Stopiņu novada Jauniešu domes aktīviste

(27.02.2017.)

 

#MILUSTOPINUS

Februāris ļoti daudziem asociējas ar Valentīndienu. Mēs Stopiņu novada Jauniešu dome spriedām, kā lai atzīmē šo dienu. Ierastās sirdis un sarkanie dekori mums galīgi nesaistīja. Vēlējāmies kaut ko personīgāku. Tā kā šis ir novada jubilejas gads nolēmām, ka jāuzzina, kas ir tas, ko mēs visi mīlam Stopiņos un tā nu tapa konkursa koncepts.

Redzot iesniegtos foto un aprakstus, viennozīmīgi ir jāsaka, ka mūsu lielākais lepnums ir daba, kas ir tīra un nesamākslota.

Vieta, kur vienmēr ir labi. Vienalga, kāds gadalaiks aiz loga.

Svaigs gaiss un skaisti skati.

Mums patīk būt priecīgiem par to, kas mums ir, kaut tā nav daudz.

Te var atpūsties, uzņemt spēkus, atrast radošumu un arī izlādēties no domām, negatīvās enerģijas. 

Te ir atrodams jebkura cilvēka vēlmju nostūris.

Šie ir tikai daži teikumi no visa tā gaišā un skaistā, ko dalībnieki ir rakstījuši. Vēl daudz jauku vārdu jūs atradīsies, apskatot izstādi Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolas izstāžu zālē.

Protams, īpaši jāatzīmē mūsu četrkājaino draugu sargātājus, lolotājus – patversmes “Ulubele” aktīvistus. Jūs un mazo mīluļu mīlestība izstarojas tālu. Cilvēki, pie jums aizbraucot, atgriežas labāki, iejūtīgāki un draudzīgāki. Prieks, ka jūsu darbu saredz un mīl tik daudzi cilvēki.

Darbi tika vērtēti trīs kategorijās un uzvarētāji saņēma balvas no mūsu pašu novadnieces uzņēmuma L’Ateljē, kurā jebkuram ir iespējams pasūtīt stilīgas cepures, šalles un tunikas (vairāk informācijas meklējiet Facebook), kā arī gardumus no ceptuves Anada. Ziedus uzvarētājiem sagādāja veikala Certa draudzīgā un prasmīgā komanda.

 
Ilustrācija 1 Facebook lietotāju favorītbilde Autors: Medus Lacis


Ilustrācija 2 Stopiņu novada Jauniešu domes favorītbilde Autore:Evija Bernacka


Ilustrācija 3 Žūrijas favorītbilde Autore: Julija Bokova

Stopiņus ļoti mīlot, Jauniešu dome

(22.02.2017.)

 

No 1.februāra līdz 10.februārim Jauniešu domes fotokonkurss "Mīlu Stopiņus!"

Februāris ir mīlētāju mēnesis. Šogad, gatavojoties Stopiņu novada 130.jubilejai, mēs vēlamies, lai jūs visi caur vāŗdiem un fotogrāfijām parādtītu, ko jūs mīlat mūsu novadā. Tā var būt kāda noteikta vieta, cilvēks vai lieta. No 1. līdz 10.februārim publicējiet savas fotogrāfijas ar aprakstiem Facebook profilā ar tēmturi #milustopinus. Apbalvošana notiks mīlētāju dienā 14.februārī plkst. 18.30 Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolas telpās.

Fotokonkursa nolikums.

*****************************

 

CITA MŪZIKA

2016. gada pēdējos mēnešos pēc Stopiņu novada Jauniešu domes iniciatīvas mūsu novadā tika realizēts Stopiņu novada pašvaldības projekts “Cita Mūzika”, kas bija iespēja Ulbrokas Mūzikas un mākslas skolas skolēniem iepazīties ar ierakstu studiju vidi un koncertprogrammu veidošanu, izmantojot modernās mūzikas elementus. Projekta noslēgumā jebkurš varēja apmeklēt prezentācijas koncertu, kur skolēni izpildīja kopīgi veidotu koncertprogrammu, un viņu sniegums tika atzinīgi novērtēts gan no bērnu vecāku, skolotāju, gan citu apmeklētāju puses. 

Liels paldies mūzikas skolas skolēniem - Robertam, Alīnai, Reinim, Lūcijai un Henrijam - par to, ka nenobijās no šī izaicinājuma, un par ieguldīto darbu. Paldies viņu vecākiem un pedagogiem par atbalstu, un vislielāko paldies vēlētos teikt mūsu Stopiņu novada domei par to, ka arī mums jauniešiem tiek sniegta iespēja īstenot mūsu idejas realitātē. Skaņdarbi tika arī ieskaņoti, un tie publicēti vietnē https://soundcloud.com/ulbrokas-m-zikas-un-m-kslas-skola, kur jau šobrīd dziesmām ir vairāk nekā 300 skatījumu.

Reinis Višķeris, projekta autors un realizētājs

(26.01.2017.)

 

Aktīvi un atbildīgi

Aizvadot minigolfa turnīru, ir noslēdzies biedrības “Stopiņu novada jaunieši” īstenotais projekts “Atkritumu minigolfs", ko finansēja Stopiņu novada pašvaldība.
Projekta īstenošanas pirmā posma mērķis bija noskaidrot, kādu citi jaunieši un novada iedzīvotāji vēlētos redzēt minigolfa laukumu. Ikviens varēja izteikt savas domas, kā arī vizualizēt savas idejas uz papīra. Tika saņemti vairāki interesanti priekšlikumi, kurus ņēmām vērā minigolfa laukuma izveidē.
Kad tika iegādāti pamatmateriāli un savākti dažādi otrreiz izmantojami priekšmeti, kas savu tiešo darbību vairs nespēja veikt, sākās atbildīgais laukuma izveides process. Laukuma pamatam tika izmantotas paletes un OSB plāksnes, bet šķēršļu izveidei tika izmantoti savāktie “atkritumi”. Galu galā tapa laukums ar deviņām bedrītēm.

Laukuma atklāšana un turnīrs noritēja ne visai siltā dienā, bet tas neatturēja aktīvos interesentus no iespējas izmēģināt ko jaunu.

Visi novada iedzīvotāji ir laipni aicināti dienas centra “Līči" darba laikā doties izmēģināt šo unikālo laukumu, kamēr tas vēl nav ieziemots. Par ieziemošanas datumu tiks ziņots Stopiņu novada Jauniešu domes Facebook lapā. Un tad pavasarī tas atkal tiks nodots visu lietošanā un izraibināts ar košām krāsām.
Paldies visiem, kas iesaistījās un palīdzēja tāpat šim fantastiskajam laukumam!

Biedrība “Stopiņu novada jaunieši”

(02.11.2016.)

 

Rudens talka Stopiņu novadā

Stopiņu novada jaunieši, LTV1 raidījuma “KaralisTE” iedvesmoti, nolēma doties sava novada apsekošanā- sestdien, 22.oktobrī bariņš jauniešu kopīgi devās sakopt savu “karalisti”. Tas ir stāsts par to, kā dzīvojot savā novadā varam būt atbildīgi par vidi un apkārtni, kas mūs ieskauj, turklāt, tā ir lieliska iespēja arvien iemācīties kaut ko jaunu un interesantu. 

“Kopā pavadītās dienas gaitā atskārtām, ka ceļš ir tik pat svarīgs, kā gala mērķis”, citējot kādu pasākuma dalībnieci jāatzīst, jo tikko izkāpuši no mašīnām, ar paceltu galvu un raitu soli visi entuziasti devās uz vecā Upesleju dzelzceļa tilta pusi, un tikai pēc metriem 20 atskārta, ka vēl ceļā uz noskatīto mērķi ir kādi tīrīšanas darbiņi veicami, jo dažs labs gājējs pirms mums nav bijis gana apzinīgs un atstājis aiz sevis kādus gružus, kas nu mētājās pa zemi. 

Ceļā līdz tiltam dažus no mums pamatīgi pārbiedēja čipšu pakā iesalusi pele (tas bija pietiekami nopietns iemesls spiegšanai). Bet par spīti visam, arī saltajiem laikapstākļiem- mēs kopā sakopām kaut mazu, tomēr sava novada stūrīti. Nu vecā dzelzceļa tilt galu rot;a pateicība tiem labdariem, kas piepriekš bija parūpējušies par tīrību savā apkārtnē un miskastes lietišanas instrukcija. 

Pēc sakopšanas darbiem devāmies uz Bunču avotu lūkoties, kā funkcionē raidījuma “KaralisTE” izveidotais jumtiņš avotam. Droši, roku liekot uz sirds varam teikt- ka tas darbojas un ūdens ir gards! 
Pēc labi paveikta darbiņa ikviens dalībnieks bija nopelnījis gardas pusdienas, tā nu Stopiņu novada domes jaunieši un daži mazāki un lielāki aktīvisti dienu noslēdza ar pikniku un kopīgu kino seansu. 

Stopiņu novada jauniešu domes aktīviste Evita Dimante

(01.11.2016.)

 

Stopiņu novada jaunieši viesojās Pļaviņu jauniešu centrā (13.10.2016.)

 

2016.gada septembrī Jauniešu dome kopā ar atbalstītājiem izveidoja minigolfa laukumu pie Līču dienas centra, Stopiņu novada domes finansētā projekta "Atkritumu minigolfs" ietvaros. Drīzumā atklāšana - sekojiet informācijai.

 

 

Jauniešu diena-2016

Tā bija ideāla diena, lai visi kopā aktīvi atpūstos. Bija iespēja sevi izaicināt gan fiziski, gan radoši. Jaunieši sacentās gan volejbolā, gan futbolā. Stiprākie sevi pierādīja pievelkoties pie stieņa.

Jaunākie pasākuma apmeklētāji un dalībnieki piedalījās stafetēs, kur pārbaudīja un pierādīja savus spēkus, kā arī radošajās darbnīcās, kur izmantoja savu iztēli un attapību.

Visas dienas garumā mūs atbalstīja mūsu viesi, kas sešās teltīs piedāvāja dažādas laika pavadīšanas iespējas un nodarbes.

Dzīvnieku patversmes “Ulubele” teltī bija iespeja uzzināt par brīvprātīgā daba iespējām un darba ar dzīvniekiem nozīmīgumu. 

Jauniešu studijas “BaMbuss” teltī jaunieši  no Spānijas un Itālijas kopā ar studijas aktīvistiem mācīja apmeklētājiem kā uz koka delīšiem izveidot fotogrāfijas. 

Orientēšnās ar viktorīnas elementiem bija atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma “CleanR” dotais izaicinājums Jauniešu dienas darbīgākajiem apmeklētājiem, turklāt labākie un zinošākie, jaunie atkritumu šķirošanas un dabas resursu saudzēšanas eksperti ieguva vērtīgas balvas, to skaitā ieejas kartes Līvu Akvaparkā.
Vienā no radošajām teltīm bija iespēja iegūt hennas tetovējumus. Šo iespēju labprāt izmantojja gan zēni, gan meitenes, un meistarītei pat nācās piesaistīt papildspēkus, lai apmierinātu visas vēlmes un vajadzības pēc ķermeņa dekoriem.
Vienā teltī ar Sauriešu dienas centra radošo atklātnīšu darbnīcu un Eiropas brīvprātīgo Jessiku no Spānijas, viesojās arī Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras (JSPA) pārstāve Marita, kas nepagurusi interesentiem stāstīja par aģentūras piedāvātajām iespējām, par Erasmus+ projektiem un citām interesantām lietām. Te varēja izspēlēt arī galda spēli, lai noskaidrotu katra zināšanas un priekštatus par to, kas ir projekti un kādi īpaši nosacījumi katrā no tiem pastāv.
Biedrības “Latvijas platforma attīstības sadarbībai” nojumē varēja noskaidrot, ko nozīmē organizēt un aktīvi iesaistīties Latvijas NVO pieredzes apmaiņas veicināšanā ar pārejas ekonomikas un jaunattīstības valstīm, un kā sekmēt citu valstu pilsoniskās sabiedrības attīstību un stiprināšanu. Ļoti nopietns uzstādījums, bet arī šeit interesentu netrūka - gan bērni, kurus interesēja krāsinie zīmējumi, gan jaunieši, kuri meklē iespējas paust savu redzējumu par dažādām norisēm.

Pasākuma noslēgumā mūs priecēja dzīvā mūzika - tai skaitā arī  Goncalo, mūsu brīvprātīgā no Portugāles priekšnesums kopā ar  Jauniešu studijas “BaMbuss” brīvprātīgo Frančesku no Itālijas. Vēl ar muzikālu baudījumu mūs priecēja divas latviešu jauniešu grupas “Big Bluff” un “Headline”. 

Kopumā diena bija lieliska, dinamiska un pozitīvām emocijām piepildīta. Gaidām nākamo Jauniešu dienu, kas nesīs atkal jaunas, spožas idejas un būs emocionāli piepildīta.

Undīne Šarlote Šulca, Stopiņu novada Jauniešu domes aktīviste 

Fotogalerija: http://stopini.lv/lv/galerijas/stopinu-novada-jauniesu-diena-2016-334 

    

  

Šis projekts tika finansēts ar Eiropas Komisijas atbalstu. Šī publikācija (paziņojums) atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

 

STOPIŅU NOVADA JAUNIEŠU DIENA 2016

20.augustā, no pl.12:00 līdz 18:00 pie Ulbrokas ezera, Aktīvās atpūtas zonā

PROGRAMMA

  • No pl.11:00 Dalībnieku reģistrācija volejbola un futbola turnīriem- katrā komandā 4 dalībnieki (aicinām pieteikties jauniešus vecumā no 13 līdz 20 gadiem)
  • 12:00-15:00 Volejbola un Futbola turnīru izspēles
  • 15:30 Volejbola un Futbola turnīru uzvarētāju apbalvošana
  • 12:00-18:00 Radošās darbnīcas, Info teltis, Fotostūrītis, Hennas tetovējumu darbnīca, Ģimenes trasīte (bērniem kopā ar vecākiem), Stafetes, u.c.
  • 15:00-18:00 Muzikāli priekšnesumi un dažādas aktivitātes

*Pasākuma laikā darbosies kafejnīca ar dzērieniem un uzkodām
**Pasākuma dienā iespējami autotransporta kustības ierobežojumi Ezermalas ielā.
P.S. Vakarā pēc pasākuma visi laipni gaidīti Līgo parkā uz sezonas noslēguma balli!

 

 

Jauniešu dome un biedrība "Stopiņu novada jaunieši" piedalījās Lielajā talkā

Jau otro gadu Stopiņu novada Jauniešu dome aicināja novadniekus piedalīties Lielajā talkā un sakopt kādu novada teritoriju. Šogad Jauniešu domei pievienojās arī biedrība "Stopiņu novada jaunieši" un brīvprātīgais no Ulbrokas dienas centra Dinko Kirov. Meteorologu solītais lietus atkāpās un mēs saulītes lutināti varējām sakopt meža celiņus no Vālodzēm līdz Sauriešiem. Diemžēl jāsecina, ka aizvien cilvēkiem piemīt nepatīkams paradums nomest kādu pudeli vai papīru, kā arī aizvien ir novērojami ļaunprātīgi atkritumu kalni, kas visticamāk mežā ir ievesti ar automobiļu palīdzību un tīšām izmesti. Tomēr mēs ceram, ka ar katru gadu izmesto atkritumu daudzums samazināsies un gan mūsu novads, gan Latvija kopumā kļūs zaļāka un tīrāka.

Paldies visiem, kas pievienojās mūsu aicinājumam! Tiekamies nākamgad!

Bildes: https://www.facebook.com/JauniesiStopini/

Stopiņu novada Jauniešu dome

 

Stopiņu novada Jauniešu domes jaunieši tikās ar Stopiņu novada domes priekšsēdētāja vietnieci Vitu Paulāni

2016.gada 18.aprīlī notika Stopiņu novada Jauniešu domes aktīvistu tikšanās ar domes priekšsēdētāja vietnieci Vitu Paulāni. Sarunas bija īpaši pozitīvas - V.Paulāne bija ļoti atsaucīga un atklāta un, atbildot uz jauniešu uzdotajiem jautājumiem konstruktīvi un saprotami skaidroja konkrēto situāciju, tā apliecinot gan personīgo, gan novada atbildīgo personu ieinteresētību kopīgā jautājumu risināšanā. 


Sarunas gaitā tika apspriests gan novada jauniešu pienesums, gan iespējas īstenot dažādas idejas un iniciatīvas, apgūstot pašvaldības projektiem paredzētos līdzekļus, gan iesaistoties dažādās partnerībās, tai skaitā ar kaimiņu novadiem, kā arī veidojot sadarbību ar citām Latvijas pilsētām un arī ārpus Latvijas robežām. Priekšsēdētāja vietniece atzinīgi novērtēja jauniešu dalību Latvijas Universitātes Sociālo Zinātņu fakultātes rīkotajās “Novadu spēlēs”, kurās Stopiņu jaunieši startēja ar sociālo inovāciju “Jauniešu mobilais SOS dienests” kura ietvaros novada jaunieši veic brīvprātīgo darbu novadā. Dienests ir izveidots sadarbojoties Stopiņu novada Jauniešu domes un biedrības “Stopiņu novada jaunieši” dalībniekiem. Dienests ir izveidots pēc pašu jauniešu iniciatīvas un savu darbību sāka 2015.gada februāra mēnesī. Dienesta galvenais mērķis ir sniegt senioriem palīdzību problēmsituācijās ar mūsdienu tehnoloģijām, fiziski smagākiem saimniecības darbiem un sniegt atbalstu dažādās situācijās. “Novadu spēlēs” mūsu jaunieši ieguva augsto 2.vietu.

Arvien aktuālāks jauniešiem ir jautājums par “Jauniešu mājas” izveidi novadā. V.Paulāne bija atsaucīga un ieinteresēta arī šī jautājuma risināšanā, un atklāja, ka šādas “mājas” izveide tiek apsvērta un varētu tikt iekļauta pašvaldības 2017.gada budžetā.

Ceram uz veiksmīgu turpmāko sadarbību!

Jaunatnes lietu speciāliste Gita Getaute-Šveicare

Stopiņu novada Jauniešu domes pētnieciskais darbs SOCIĀLĀS INOVĀCIJAS MANĀ NOVADĀ

 

Stopiņu novada Jauniešu dome iegūst 2.vietu konkursā "Novadu spēles"

Aprīļa sākumā Stopiņu novada Jauniešu dome piedalījās LU SZF rīkotajā konkursa "Novadu spēlēs" finālā. Mūsu jaunieši, protams, aizstāvēja savu mīļoto novadu - Stopiņus.

Lai tiktu līdz finālam, bija jāiesniedz pētniecisks darbs par novada sociālajām inovācijām. Esam gandarī par to, ka tieši šajā konkursa daļā mūsu komanda ieguva visvairāk punktu. Finālā jaunieši aizstāvēja savus plānus un uzskatus saistībā ar novada attīstību, iepazinās ar tūrisma iespējām citos novados un to jauniešiem, kā arī ieguva jaunu pieredzi.


Cīnoties par uzvaru, komandai nācās asināt prātu erudīcijas konkursā, domāt par iespējām, kuras palīdzētu visiem cilvēkiem ietaupīt dabas resursus un vienkāršotu ikdienas dzīvi.
Esam gandarīti un lepni par sīvā cīņā godam nopelnīto 2. vietu.

Šī mums bija jauna pieredze un iespēja ieraudzīt jaunus mērķus, pēc kuriem tiekties.

Vairāk bildes: https://www.facebook.com/JauniesiStopini/?fref=ts 

Stopiņu novada Jauniešu dome

WE LOVE FOOD pasākumā radītas jaunas ēdienu receptes

25.februārī dienas centrā “Līči” norisinājās gardākais šī gada pasākums novadā “WE LOVE FOOD”. Pasākuma dalībniekiem bija uzdevums iepriekš pagatavot savu iecienītāko ēdienu, glīti to noformēt un izdomāt skanīgu un piemērotu nosaukumu.
Visi ēdieni tika vērtēti; tos vērtēja paši dalībnieki un dienas centra apmeklētāji. Vērtēšanā svarīga bija ne tikai garša, bet arī izskats un ēdiena nosaukums, jo vakara noslēgumā tika pasniegtas balvas vairākās nominācijās.
Paralēli ēdienu degustēšanai, tika pārbaudītas arī dalībnieku un viesu zināšanas ēdienu vēsturē, prasmē pēc garšas atpazīt pārtikas produktus, kā arī veiklība. Kā viens no interesantākajiem uzdevumiem izvērtās ēdienu gatavošana no iepriekš sagatavotiem produktiem. Kā izrādījās dalībnieku iztēle un prasmes ir ļoti augstā līmenī un pasākuma noslēgumā tika pasniegti jaunradītie ēdieni un dzērieni, kurus droši varētu iekļaut restorānu ēdienkartē.
Drīzumā gaidiet gardāko ēdienu receptes!

Pasākuma foto: https://www.facebook.com/JauniesiStopini/?fref=ts 

Stopiņu novada Jauniešu dome

 

GARDĀKAIS PASĀKUMS TUVOJAS!

Februāris ir mīlestības mēnesis un kā zināms vīriešiem (un ne tikai) mīlestība iet caur vēderu. Tad nu mēs aicinām jūs visus dalīties ar jūsu mīļākajiem ēdieniem un to receptēm.
25.februārī plkst.17:30 tiekamies DC Līči, lai gardi pavadītu laiku!
Līdzi jāņem savs iecienītākais ēdiens un jāizdomā tam piemērots nosaukums!
Visiem būs iespēja nogaršot un novērtēt atnestos ēdienus. Vakara iemīļotākais ēdiens, protams, tiks apbalvots!
Būs erudīcijas konkursi un jaukas filmas par un ap ēdienu!
Gaidīsim tieši Tevi!

Stopiņu novada Jauniešu dome
(16.02.2016.)

 

Stopiņu novada Jauniešu dome jau otro gadu rīko labdarības akciju, kurā aicina visus novada iedzīvotājus un ciemiņus ziedot suņu un kaķu patversmei "Ulubele" nepieciešamās lietas.

Akcija norisināsies līdz februāra beigām, kuras laikā ikviens var atstāt savu ziedojumu kādā no novada dienas centriem.

SVARĪGI: Ja kāds vēlas ziedot malku, materiālu pakaišiem vai kurināmās granulas, sazinieties ar Elīnu Siliņu pa tālr.22845188.

Būsim aktīvi un atsaucīgi - palīdzēsim mūsu mazākajiem draugiem!

Atpakaļ